Aktualności

Spotkajmy się na AgroShow 2018

Poniedziałek 17 września 2018

KST Konsulting Sp. z o.o. na targach AgroShow 2018

Już po raz ósmy mamy zaszczyt gościć na targach AgroShow w Bednarach k.Poznania, zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska w sektorze D 423

Targi AgroShow 2018

https://www.agroshow.eu/agroshow/1,start

Bendary gmina Pobiedziska

20 -23 września 2018

czwartek-niedziela 9:00 - 17:00

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

Poniedziałek 25 czerwca 2018
KST Konsulting Sp. z o.o. zostało Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

 

UNIFFORM AGRI

Wtorek 23 stycznia 2018

Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat oprogramowania Uniform Agri.

Tekst znajdą Państwo w zakładce publikacje - artykuły.

http://www.kstkonsulting.com.pl/page/article/categoryId/5

 

Gate Keeper w "Okiem Rolnika"

Środa 10 stycznia 2018

Zapraszamy do lektury na temat programu do zarządzania produkcją polową GateKeeper, który ukazał się na portalu www.okiemrolnika.pl

http://www.okiemrolnika.pl/technika-rolnicza/item/2732-gatekeeper-oprogramowanie-do-zarzadzania-produkcja-polowa

POLAGRA PREMIERY 2018

Wtorek 19 grudnia 2017

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach

Polagra Premiery 2018.

18 - 21 stycznia 2018  Pawilon 3A Stoisko 4

 

 

X

Zarządzanie gospodarstwem rodem z Anglii

Poniedziałek 18 grudnia 2017

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Prezesem KST Konsulting Sp. z o.o. , w którym opowiada o różnicach w rolnictwie polskim i angielskim, różnych strategiach zarządzania gospodarstwem, a także o trudnym dla rolników, mijającym sezonie agrotechnicznym.

Wywiad ukazał się w listopadowym numerze magazynu Agrotechnika.

Wywiad można znaleźć w zakładce Publikacje - Artykuły.

 

Złoty Medal MTP dla Farmplan Gatekeeper

Czwartek 14 grudnia 2017

Szanowni Państwo!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że oprogramowanie Farmplan Gatekeeper zostało nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Premiery.

Tą prestiżową nagrodą wyróżniane są produkty które odznaczają się szczególnymi walorami jakościowymi, użytkowymi i estetycznymi. Podstawowym kryterium oceny produktu jest jego innowacyjność, produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP zawsze reprezentują wysoką jakość. W te cechy idealnie wpisuje się oprogramowanie Gatekeeper które zostało nagrodzone za całokształt.

Już teraz zapraszamy Państwa na targi

Polagra Premiery 2018

Międzynarodowe Targi Poznańskie

18 - 21 stycznia 2018

Pawilon 3A stoisko 4

AGRO SHOW 2017

Wtorek 5 września 2017

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska firmowego podczas tegorocznej

Międzynarodowej Wystawy Rolniczej w Bednarach koło Poznania.

AGRO SHOW 2017

Bednary

22 - 25 wrzesień 2017

Stoisko D 428

Rozwój Precyzyjnego Rolnictwa w GateKeeper

Czwartek 10 sierpnia 2017

ROZWÓJ PRECYZYJNEGO ROLNICTWA W GATEKEEPER

 

Farmplan GateKeeper to wyszukany program do zarządzania uprawami, który może pomóc w planowaniu, organizacji i analizie upraw w gospodarstwie.

Dzisiaj najważniejszym zadaniem stojącym przed programami jest integracja informacji pochodzących ze źródeł rolnictwa precyzyjnego z zapisami z uprawy i zbiorów. Połączenie tych danych daje nam możliwość uzyskania maksymalnych korzyści z działalności rolniczej.

W GateKeeper z powodzeniem używamy danych precyzyjnego rolnictwa takich jak: mapy zasobności gleby w składniki odżywcze oraz odczynu gleby, mapy typów i kompleksów gleby, mapy plonów pochodzące z kombajnów i wiele innych. Dane takie mogą być warstwowane i analizowane w sposób poglądowy, ale także na ich podstawie możemy tworzyć mapy zmiennych dawek aplikacji dla nasion, nawozów lub pestycydów. Tworząc taką mapę, dawki produktów możemy uzależnić od jednego lub kilku czynników.

GateKeeper wyróżnia się możliwością współpracy z większością kontrolerów czołowych producentów maszyn rolniczych oraz z nawigacjami rolniczymi. Dzięki temu wymiana planu pracy i innych informacji o produkcji jest szybka i wygodna. Po wykonanej pracy dane z maszyny takie jak: czas pracy, postęp pracy, zaaplikowane dawki na polu, a także trasy przejazdu maszyny są zbierane w programie.

Takie dane dają nam szerokie możliwości do analizy produkcji oraz ułatwiają organizację pracy w gospodarstwie. Zbieranie informacji daje nam możliwość identyfikacji błędów operatora oraz awarii maszyn, a zarejestrowane dane możemy wykorzystać przy tworzeniu kolejnego planu pracy. Dzięki temu eliminujemy straty plonów poniesionych na skutek czynników ludzkich. Szerokie możliwości modułów Analizy i Mapowanie wykorzystujemy do analizy danych pochodzących z maszyn np. zyskowność produkcji przy zastosowaniu różnych nakładów.

GateKeeper pozwala na szczegółowe podsumowanie danego sezonu agrotechnicznego oraz wychwycenie tych aspektów produkcji, których wydajność jeszcze można poprawić, co daje nam jeszcze lepszy start w kolejny sezon!

Z GateKeeper oprócz gospodarstw z tradycyjną produkcją rolniczą z powodzeniem korzysta także wiele gospodarstw warzywniczych, gdzie precyzyjne rolnictwo i analiza danych jest zawsze na najwyższym poziomie.

 

Przykładem dodatkowych danych, które w GateKeeper możemy wykorzystywać są zdjęcia satelitarne oraz zdjęcia pochodzące z dronów w postaci wysokiej jakości danych fotograficznych. GateKeeper może pracować z wieloma różnymi źródłami danych i zawsze chętnie współpracujemy z firmami, które przekazują takie dane rolnikom.

 

Firma IWING jest jednym z dostawców danych rolnictwa precyzyjnego w Polsce. Cieszymy się, że na początku roku doszło do wspólnego spotkania. Dzięki temu KST Konsulting mogło zaprezentować możliwości Gatekeeper, a IWING przedstawiło nam zakres swoich usług.

Jedną z nich jest świadczenie usług dronami dla rolnictwa.

Dane takie są z powodzeniem wykorzystywane m. in.:

  • przy tworzeniu planów pracy zmiennego nawożenia na podstawie współczynnika NDVI o kondycji upraw,

  • wyznaczanie zmienności gleby,

  • szacowanie powierzchni szkód łowieckich oraz ich dokumentacja,

  • tworzeniu map gospodarstwa.

 

Szczegóły dotyczące usług IWING można znaleźć pod adresem www.iwing.pl.

 

Dalsza współpraca doprowadziła do stworzenia formatu, dzięki czemu użytkownicy GateKeeper mogą importować dane np. o kondycji upraw (NDVI) od IWING do swoich zapisów z pól w GateKeeper.

 

Wkrótce przy wykorzystaniu GateKeeper IWING będzie mógł oferować usługę dla rolników polegającą na zbieraniu danych precyzyjnego rolnictwa, ich analizie oraz tworzeniu i dostarczaniu rolnikom gotowych map aplikacji.

UNIFORM-Agri – NOWOŚĆ w ofercie KST

Wtorek 6 czerwca 2017

UNIFORM-Agri – NOWOŚĆ w ofercie KST

KST ma zaszczyt ogłosić, że jest oficjalnym dystrybutorem UNIFORM-Agri tj. oprogramowania do zarządzania stadem bydła mlecznego, w Polsce. Posiadając 20 letnie doświadczenie w posługiwaniu się programami do zarządzania, KST bardzo cieszy się ze współpracy z firmą o tak szerokim i długoletnim doświadczeniu w dostarczaniu wiodącego oprogramowania rolnikom na całym świecie.

KST od bardzo długiego czasu sprzedaje oprogramowania do zarządzania stadem tak przedsiębiorcom rolnym jak i lekarzom weterynarii. Posiada również szeroką wiedzę dotyczącą możliwości ich użycia. Jest to wynik wieloletniego zarządzania gospodarstwami posiadającymi krowy mleczne w Polsce.

UNIFORM-Agri to holenderska firma działająca na rynku od 30 lat. Swoją pasją zaraziła już 10 000 użytkowników w sektorze mleka z ponad 25 krajów świata. Swój sukces zawdzięcza stałemu rozwojowi oraz podejściu „pro klient”, dzięki czemu przez cały czas jest blisko hodowców i stale reaguje na zmieniające się oczekiwania swoich klientów.

Więcej o programie juz wkrótce na naszej stronie. Bieżących informacji udzili Państwu Monika Zegiel: mzegiel@kstkonsulting.com.pl

Agro Show 2016

Środa 14 września 2016

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska firmowego podczas tegorocznej

XVIII Międzynarodowej Wystawy Rolniczej w Bednarach koło Poznania.

AGRO SHOW 2016

Bednary

23 - 26 wrzesień 2016

Stoisko D 406

POLAGRA PREMIERY 2016

Wtorek 19 stycznia 2016

KST Konsulting będzie uczestniczyć w targach Polagra Premiery 2016 w Poznaniu od 21 do 24 stycznia br. Nasze stoisko usytuowane będzie w pawilonie nr 5, stoisko nr 11B.

Zaprezentujemy oprogramowanie do zarządzania produkcją polową – Gate Keeper, będziemy również promować świadczone przez nas usługi finansowo – księgowe dla gospodarstw rolnych.

Pokażemy jak działa GateKeeper, ale co najważniejsze jak dobrze  wykorzystać ten program  w działalności rolniczej. Od sposobu używania oprogramowania zależy zwiększenie wydajności i zdolności do analizowania danych w celu poprawy decyzji zarządczych. Najważniejszym czynnikiem jest to, w jaki sposób można poprawić rentowność, uprościć systemy operacyjne i jak poradzić sobie z ze zmieniającymi się przepisami. Możemy również pokazać, jak zapis upraw współpracuje z systemami rachunkowości oraz w jaki sposób wykorzystanie rachunkowości zarządczej może pomóc w podejmowaniu strategicznych decyzji, które pomogą wprowadzić biznes plan w pomyślną przyszłość.

Jeśli chcesz zorganizować spotkanie podczas targów  prosimy o kontakt z naszym biurem: tel. 61 887 66 08. Nasi pracownicy odpowiedzą na Twoje pytania.

Zapraszamy!

POLAGRA PREMIERY 2016

Piątek 8 stycznia 2016

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Polagra Premiery 2016.

                 21.01.- 24.01.2016 Pawilon 5 stanowisko 11B

 stoistko KST na targach Polagra Premiery

Katarzyna Nowak-Bereś powołana do Zarządu

Wtorek 17 marca 2015

Udziałowcy KST Konsulting mają przyjemność ogłosić nominację Katarzyny Nowak-Bereś do Zarządu KST Konsulting na stanowisko Dyrektora Finansowego.  Katarzyna jest związania z KST Konsulting od 6 lat.  Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu księgowości gospodarstw rolnych, ostatnio doradzała w zakresie rachunkowości dla inwestorów instytucjonalnych i systemów raportowania. Katarzyna pracując jako Główna Księgowa dla naszych własnych gospodarstw  zbudowała doświadczenie razem  z zespołem zarządzającym gospodarstwami co pozwala na dostarczanie informacji  w procesie podejmowania decyzji. Razem z Katarzyną Nowak - Bereś KST Konsulting posiada silny zespół zajmujący się rachunkowością oraz świadczeniem usług księgowych, rachunkowością zarządczą, doradztwem w zakresie systemów rachunkowości oraz planów biznesowych.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami w tym zakresie bardzo proszę o kontakt z Katarzyną Nowak Bereś.

 

 

Integracja Precyzyjnego Rolnictwa

Wtorek 16 września 2014

Precyzyjne rolnictwo to ogólny termin określający pewną liczbę różnych funkcji. Role sięgają od prostego wykorzystania systemu nawigacji równoległej z belką diodową jako metody sterowania traktorami po pełen system Autotrac RTK. Od rejestrowania próbek gleby, danych satelitarnych czy innych danych z czujników map terenowych po tworzenie planów aplikacji nawozów. Te różnorodne role mogą być wykonywane z pomocą szeregu urządzeń elektronicznych, z których część spełnia wszystkie te funkcje a część tylko kilka.

 

I tu Precyzyjne Rolnictwo komplikuje się ze względu na kompatybilność i interakcję systemów. Jednocześnie technologia ta nadal się rozwija. Przez długi czas mówiło się o ISOBUS jako o systemie jednoczącym (ujednolicającym) pozwalającym na komunikację pomiędzy kontrolerem a maszyną. Wyniki tego rozwoju są w końcu widoczne. Podczas gdy jakiś czas temu potrzeba było kilku kontrolerów połączonych w kabinie, obecnie wystarczy jeden kontroler kompatybilny z ISOBUS, który może połączyć się z szeregiem maszyn.

 

Są trzy punkty, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wkraczania na ścieżkę Precyzyjnego Rolnictwa

• Zastanów się z jakiego oprogramowania będziesz korzystać. Widzieliśmy rolników korzystających z różnych oprogramowań na różnych urządzeniach. Mapy plonów na jednym systemie, wyniki badań gleb na innym i mapy aplikacji stworzone przez doradcę na jeszcze innym. GateKeeper pozwala na rejestrację wszystkich czynności związanych z Precyzyjnym Rolnictwem na jednym systemie. Precyzyjne Rolnictwo zintegruje się z zapisami pól, planami pracy, sprawozdaniami, kontrolą zapasów oraz mapowaniem bez konieczności przełączania się między programami. GateKeeper jest kompatybilny z ponad 40 różnymi urządzeniami, a ponad 20-letnie doświadczenie w Precyzyjnym Rolnictwie daje kompetencje i wsparcie, które pracuje dla Ciebie.

• Sprawdź współpracę pomiędzy kontrolerem a maszyną. Na przykład: istotne jest podczas zapisu pracy, aby w trakcie zawracania na uwrociu maszyna nie była „w trakcie pracy”. Nowsze systemy powinny rozliczać to w taki sposób, że podczas rejestrowania operacji właściwy areał jest zauważony. Nawet w systemach, które prawidłowo stosują ilość nawozu może to być błąd zależny od kompatybilności urządzeń. Nowoczesne systemy ISOBUS powinny pozwalać na uniknięcie tego.

• Najważniejsze w wyborze urządzeń do Precyzyjnego Rolnictwa to wiedzieć jakie pytania zadać.  Dopóki nie zdobędziesz doświadczenia to nieznane kwestie powodują problemy.

 

Na gospodarstwach, którymi zarządzamy, prowadzimy systemy John Deere GreenStar i z własnego doświadczenia znamy problemy i ich rozwiązania, aby te systemy pracowały skutecznie, dla Ciebie. Wysokiej jakości wsparcie od John Deere i Kuhn, w połączeniu z naszą wiedzą o systemach zarządzania uprawami pomogły nam wdrożyć skuteczny system.

Agro Show 2014

Piątek 5 września 2014

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska firmowego podczas tegorocznej

XVI Międzynarodowej Wystawy Rolniczej

AGRO SHOW 2014

Bednary

19 - 22 wrzesień 2014

Stoisko E 482

Szkolenia i kursy

Poniedziałek 18 sierpnia 2014

Informujemy, że pani Małgorzata Sawczenko - Specjalista ds. upraw polowych w naszej firmie - ukończyła szkolenia organizowane przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie o tematyce:

"Minimalne wymogi wzajemnej zgodności oraz bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarstwie rolnym"

oraz 

"Wymogi dla gospodarstw rolnych położonych na obszarach szczególnie narażonych (OSN)".

Dzięki ukończonym szkoleniom pani Małgorzata Sawczenko może doradzać naszym klientom w zakresie:

• ochrony środowiska oraz identyfikacji i rejestracji zwierząt;

• zdrowia publicznego ludzi, zdrowia zwierząt, zdrowotności roślin;

• norm dotyczących dobrej kultury rolnej i ochrony środowiska;

• bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie.

  

Płatności w 2014 r.

Wtorek 4 marca 2014

W tym roku dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach:

- Bez płatności UPO i PZ - Zlikwidowane zostały dwie najważniejsze płatności krajowe : Uzupelniająca Płatność Obszarowa oraz płatność do roślin paszowych na TUZ. Pozostałe rodzaje dopłat z budżetu krajowego pozostaną na zblizonym poziomie do roku poprzedniego. 

- Brak modulacji w płatnościach - Dobrą wiadomością szczególnie dla większych gospodarstw jest zniesienie modulacji i mechanizmu redukcji płatności krajowych. Dotychczas były to 10- procentowe zmniejszenia wszystkich krajowych płatności.

- Płatności ONW - W 2014 r. nabór wniosków ONW zostanie przeprowadzony według zasad obowiązujacych w PROW 2007-2013, ale z tą róznicą, że rolnicy składający wnioski o płatności ONW w 2014 r. nie będą zobowiązani do prowadzenia przez okres 5 lat działalności rolniczej na obszarach ONW, a jedynie do końca roku kalendarzowego w którym został złożony wniosek.  

Jak zmiany wpłyną na gospodarstwa zdecyduje kurs euro po którym będą przeliczane płatności. Jednak już dziś wiadomo że porównując Kopertę Finansową obejmującą płatności krajowe i unijne 2013 do 2014 odnotowano wzrost: w 2013 łącznie mieliśmy do dyspozycji 3365,68 mln€ a w 2014r. mamy 3409,53 mln€ 

OD 2015 r BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY ELEMENTY UZGODNIONEJ REFORMY WPR - Wszystkie wymagania zazielenienia tj. zmianowanie, utrzymanie TUZ oraz konieczność wyłączenia obszarów proekologicznych. W 2015r. zmienią się również rodzaje dopłat. Dotychczasowa jednolita płatność obszarowa (JPO) będzie uzupełniona płatnością za zazielenienie. W planach są także płatności związane z produkcją, płatności dla małych gospodarstw i płatności dla młodych rolników - ale na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze konkretnych ustaleń. 

Dopłaty bezpośrednie w 2014

Piątek 21 lutego 2014

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o dopłatach bezpośrednich, która wchodzi w życie 15 marca 2014 r.

Dotychczas dopłaty uzupełniające obejmowały pięć sektorów. Były to dopłaty do chmielu, tytoniu, skrobi ziemniaczanej, tzw. płatność zwierzęca (do łąk) oraz uzupełniająca płatność obszarowa (m.in. do produkcji zbóż).

W tym roku wg znowelizowanej ustawy została zlikwidowana Uzupełniająca Płatność Obszarowa oraz płatność zwierzęca.

Pozostali dostaną jednolitą płatność w wysokości średnio około 240 euro na hektar.

III etap konsultacji PROW 2014-2020

Poniedziałek 10 lutego 2014

Do 14 lutego 2014 można zgłaszać uwagi do projektu PROW 2014-2020.

Szczegóły na stronie Ministerstwa Rolnictwa : 

 http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020

Kontakt

(+48) 61 887 66 08

biuro@kstkonsulting.com.pl

Adres


KST Konsulting Sp. z o.o.
ul. Piłsudskiego 104
61-246 Poznań

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj jako pierwszy
informacje o promocjach i nowościach